Image

محل های اقامتی در سفر چند دسته اند؟

انتخاب محل اقامت (Accommodation) در سفر یکی از پرهزینه ترین و مهمترین دغدغه های مسافران است. خوشبختانه هم در ایران و هم خارج از ایران، گزینه های زیادی برای اقامت موجوده که با توجه به امکاناتشان قیمت های متفاوتی دارند و شما می توانید با توجه به امکاناتی که نیاز دارید و بودجه سفرتان، یکی از انواع آن...

محل های اقامتی در سفر چند دسته اند؟


 1)هتل (Hotel)

هتل‌ها رایج‌ترین محل اقامت هستند که با توجه به کاربردشان انواع مختلف دارند و خدمات مختلفی را ارائه می کنند.


2) بوتیک هتل (Boutique Hotels)

تفاوت هتل با بوتیک هتل در طراحی خاص آنهاست. معمولا در همه عناصر داخلی بوتیک هتل ها، دکوراسیون، مبلمان، نقاشی ها، منوی غذا و … از تم مشخص و ی لوکسی استفاده می کنند.3) هتل آپارتمان (Apartment Hotel)

هتل آپارتمان ها، آپارتمان هایی هستند که از هتل ها امکانات کمتری دارند، دنج تر و شخصی تر هستند و برای اقامت های طولانی تر مناسب تر و به صرفه تر هستند.


4) هتل پانسیون (Hotel Pension)

پانسیون ها معمولا در وسط شهر قرار دارند و از چندین اتاق، یک سالن غذاخوری و یک سالن تلویزیون تشکیل شده اند و برای اقامت های طولانی مناسب هستند چون معمولا به صورت ماهانه و سالانه اجاره داده می شوند.


5) متل (Motel)

متل ها اقامتگاه های خارج از شهر و در حاشیه کمربندی ها هستند که مختص راننده هایی است که از رانندگی خسته شده اند و دنبال محلی برای استراحت هستند.


6) ویلا (Villas)

ویلاها اقامتگاه های کوتاه مدتی هستند که معمولا در خارج از شهر و یا در باغ ها قرار دارند و دارای حیاط و استخر و یا محوطه باز هستند.

7) مهمانسرا (Guest House)

مهمانسرا ها نوعی اقامتگاه ارزان هستند که امکانات محدودی دارند و معمولا دارای سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه کوچک و مشترک هستند.

8) هاستل (Hostel)

هاستل یک فضای اشتراکی است که هر تخت آن به یک نفر اجاره داده می شود، اگرچه در می‌توانید یک اتاق یک یا دو نفره را هم به تنهایی اجاره کنید.


9) زائرسرا

زائرسرها واحدهای اقامتی هستند که در شهرهای زیارتی ساخته می شوند و گاهی وابسته به ادارت و سازمان های خاصی هستند.


10) هتل های تفریحی یا ریزورت ها (Resort Hotels)

هتل های تفریحی یا ریزورت ها معمولا در کوهستان ها، جزیره ها و سواحل خارج از شهر قرار دارند و شامل امکاناتی مثل زمین گلف، ورزش های آبی و انواع زمین های بازی هستند.


12) اقامتگاه بوم گردی یا اکو کمپ (Eco-lodge)

اقامتگاه های بوم گردی اقامتگاه هایی مبتنی بر طبیعت هستند که در آنها فلسفه اکوتوریسم رعایت شده باشد.

اقامتگاه های بومگردی با معماری و از جنس مصالح همان منطقه ساخته شده اند و در ساخت آنها از موارد غیر بومی استفاده نمی شود.